קורסים

רקע כללי

בעולם הנדל"ן הדינמי, כמו במרבית התחומים כיום בעולם, שם המשחק הוא מקצוענות. אלפי אנשים בישראל עברו בהצלחה את מבחן הרישוי למתווכים, וקיבלו רישיון תיווך  מוסמך, אולם רק מעטים מהם הנם מתווכים מקצועיים באמת, היכולים לשמש בפועל כיועצי נדל"ן עבור לקוחותיהם. הידע הנדרש בכדי להפוך למקצוען בתחום תיווך הנדל"ן הוא עצום: החל מידע משפטי, דרך היכרות עמוקה עם השוק המקומי, ועד להבנה של צרכי הלקוח, הן מהצד של הקונה והן מהצד של המוכר.

רוצה להפוך ליועץ נדל"ן מקצועי, ולבדל את עצמך בשוק הנדל"ן? הגעת למקום הנכון!!!

על הקורס

קורס התיווך שלנו, להכשרת יועצי נדל"ן מקצועיים, מקנה לך את כל כלי העבודה הפרקטיים הנדרשים מיועץ נדל"ן מקצועי. הקורס מתמקד בכלי שיווק ומכירה בפעילות למכירת נכסים מיד שנייה, שהנה הפעילות הרחבה ביותר בשוק הנדל"ן בישראל.

על מנת להפוך את מקצוע התיווך וייעוץ הנדל"ן למקצוע רווחי, יש להתמקד בביצוע הפעולות הנכונות במהלך היום יום. כולנו פגשנו מתווכים שנפגשים עם מאות לקוחות ולא מצליחים לסגור אף לא עסקה אחת במשך חודשים, וזאת מכיוון שלא למדו ויישמו את שיטות העבודה הנכונות והמתקדמות בתחום.
בקורס זה נתמקד בלימוד הפעולות שיסייעו לכם לפתח קריירה רווחית ויציבה לאורך שנים!!!

אפשרויות תעסוקה לבוגרי הקורס

בוגרי הקורס יוכלו להיקלט באחד הסניפים של רשת LEADERS ברחבי הארץ. אנו נותנים העדפה לבוגרי בית הספר שלנו, בכפוף לפגישה אישית עם הזכיין המקומי. נשמח לקשר אתכם לזכיין הקרוב למקום מגוריכם ולפתוח בפניכם דלת לעבודה דינמית ומעניינת, במשפחת  LEADERS

נושאי הקורס

רקע כללי על השוק הנדל"ן: נתונים בנוגע לעסקאות בישראל, שוק קונים מול שוק מוכרים, אחוז הלקוחות המשתמשים בשירותי תיווך ועוד.

תיווך במאה ה - 21: במה שונה "המתווך החדש" מהמתווך הישן, וכיצד מתווך נדל"ן הופך הלכה למעשה ליועץ נדל"ן.

עבודה מול מוכרים: מהי תפיסת העולם הרווחת בקרב המוכרים וכיצד ניתן לשנות אותה? כיצד מגייסים נכס בבלעדיות הלכה למעשה?  (לרבות שיחת הטלפון לקביעת הפגישה, מהלך הביקור בנכס ואופן ביצוע הפרזנטציה), תהליך העבודה הנכון מול המוכר מרגע גיוס הנכס ועד למכירתו.

מכירות מקצועיות במאה ה- 21

יסודות המכירה האיכותית, כבסיס להצלחה בחיים בכלל ובתחום ייעוץ הנדל"ן בפרט. חלק זה יעסוק הן במיומנויות מכירה, והן בתפיסות מכירה המסייעות למכור בצורה הטובה ביותר הכלים שיינתנו בתחום זה אפקטיביים הן לעבודה מול קונים והן לעבודה מול מוכרים.

תוכנית עבודה:

בניית תוכנית עבודה מקצועית לרבות מטרות, יעדים ופעולות לביצוע, תוך מתן דגש על ניהול זמן אפקטיבי.בניית מוניטין אישי ואזור התמחות: כיצד להפוך למומחה נדל"ן באזור שלך, וכיצד לבנות מוניטין של מקצוען. 

מושגי יסוד בנדל"ן:

מושגים מקצועיים וידע מקצועי המסייע בעבודה בשטח.

מרצים ומומחים חיצוניים

עו"ד יוסי סיטרוק, ממשרד סיטרוק ושות' עורכי דין ונוטריון. יועץ משכנתאות של בנק לאומי.


יום אימון משולב עם מנהלי צוותים בשטח ובמשרד


הרשמה לקורס

להרשמה יש למלא את הטופס המצורף ולפקסס אותו לפקס מספר 08-8666787,

או ליצור קשר עם ליאת, בטלפון *2205.

ניהול מו"מ:

כיצד לסייע לקונים ולמוכרים בביצוע תהליך משא ומתן מהיר ויעיל ולגרום לסגירת עסקה?

עבודה מול קונים:

תהליך הליווי של הקונה - משיחת הטלפון הראשונה ועד לביצוע הרכישה, שימוש נכון בטלפון כמנוף לעסקאות, ראיון הקונה על מנת לזהות צרכים אמיתיים ובשלות לקנייה, הצגה מקצועית של הנכס, טיפול בהתלבטויות, ליווי ומעקב אחר הקונה עד לרכישה.

הבחירה בהצלחה:

הצלחה אינה עניין של מזל אלא בחירה מודעת! מהם עקרונות ההצלחה על פיהם פעלו ופועלים כל המצליחנים הגדולים בהיסטוריה? כלים מעשיים לביסוס קריירה מצליחה.

השאר פרטים ונחזור אליך במהרה